Gmina Sosnowica

Baza noclegowo-gastronomiczna

 1. Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne „Dworek Kościuszki”
 2. Gospodarstwo Rybackie „Polesie”
 3. Ośrodek Wczasowy nad Jeziorem Zagłębocze
 4. Gospodarstwo agroturystyczne „ArgoZagroda”
 5. Agroturystyka
 6. Agroturystyka z Pawiem
 7. Gospodarstwo agroturystyczne „Leśniczówka”
 8. Kwatera agroturystyczna „Pod Orzechem”
 9. Nadleśnictwo Parczew w Sosnowicy
 10. Pola namiotowe nad jeziorem Czarnym
 11. Pole namiotowe nad jeziorem Zagłębocze
 12. Jezioro Skomelno (Skomielno)
 13. Jezioro Białe Sosnowickie/ Libiszowskie

Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne „Dworek Kościuszki”

Dworek położony jest na terenie zabytkowego parku wśród nieskażonej przyrody, jezior, lasów, zarybionych stawów. Właściciele oferują m.in. organizację szkoleń, konferencji, zjazdów itp. Do dyspozycji gości oddane jest kilkanaście luksusowych pokoi oraz sala wykładowa. Po intensywnych zajęciach można skorzystać z wielu atrakcyjnych form spędzania czasu.

Gospodarstwo Rybackie „Polesie”

Dworek z jeleniami w Libiszowie. W Libiszowie wśród stawów, lasów i jezior znajduje się Dworek Libiszowski tzw. „Rybakówka". Na bazę noclegową położoną wśród ciszy stawów, lasów i jezior składają się pokoje dwu – trzyosobowe, z zapleczem kuchennym dla 20 osób. Obok znajduje się łowisko specjalne - Jezioro Białe, gdzie po wykupieniu zezwolenia można do woli wędkować, gwarantując duży relaks i przyjemność łowienia. Zwolennicy przyrody mogą zobaczyć piękne okazy jeleni i dzików w prywatnej hodowli.

Ośrodek Wczasowy nad Jeziorem Zagłębocze

Położony jest w otulinie Poleskiego Parku Narodowego, wśród kompleksów lasów sosnowych tuż nad Jeziorem Zagłębocze - jednym z najczystszych i ekologicznych akwenów. Atrakcje jakie czekają gości to sporty wodne, plażowanie, wyprawy do lasu, ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze, ogniska, grille. Na terenie ośrodka znajduje się duży plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, przeplotami, piaskownicą. Goście mają możliwość zakwaterowania w dwuosobowych i czteroosobowych, wolnostojących, murowanych domkach. Na terenie ośrodka znajduje się stołówka i kawiarnia. Do dyspozycji gości jest także pole namiotowe z możliwością korzystania z elektryczności oraz dostępem do WC i natrysków. Istnieje możliwość nauki pływania pod nadzorem instruktora, wypożyczenie sprzętu wodnego: rowery wodne, kajaki, łódki, piłki wodne, leżaki, wypożyczalnia rowerów górskich, jak również nauki jazdy konno.

Gospodarstwo agroturystyczne „ArgoZagroda”

Elżbieta Szczepańska. Górki. Gospodarstwo z dużym ogrodem i sadem, plac zabaw, boisko do koszykówki i piłki siatkowej, hodowane różne zwierzęta. Do dyspozycji kuchnia/ aneks oraz pokoje dwuosobowe , trzyosobowe i czteroosobowe. Łazienka wspólna dla 4 pokoi oraz łazienka z gospodarzami. Gospodyni oferuje wyszukane jedzenie i ciasta na deser, posiłki przyrządzane z produktów własnego gospodarstwa. Mile widziani goście ze zwierzętami. Do dyspozycji gości jazda konno, drewno na ognisko i opał na grilla, rowery i wędki, codziennie szklanka mleka dla każdego, narty biegowe oraz kulig zimą. Ponadto gospodyni oferuje naukę gotowania, pieczenia ciast, suszenie grzybów, karmienie zwierząt.

Agroturystyka

Maria i Zygmunt Mikulscy. Sosnowica. Piękny teren w okolicy lasu i Alei Kasztanowej, cały ogrodzony z miejscem parkingowym i do grillowania. Oferują pokoje 1, 2, 3 i 4 – osobowe. Do dyspozycji gości zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem oraz łazienka. Dysponujemy również działką, gdzie istnieje możliwość rozstawienia namiotów i przyczep kempingowych w ustronnej miejscowości - Izabelin. Pyszna kuchnia, regionalne jedzenie własnej produkcji . Miła atmosfera, mili gospodarze, piękna okolica.

Agroturystyka z Pawiem

Bożena Mielniczuk. Sosnowica. Dom położony przy malowniczej, zabytkowej Alei Kasztanowej. Gospodarstwo oferuje pokoje dwuosobowe z wspólną łazienką. Gospodyni prowadzi kuchnię regionalną, opartą na bazie produktów z własnego ogrodu i sadu.

Gospodarstwo agroturystyczne „Leśniczówka”

Dom mieszkalny położony w miejscowości Nowy Orzechów przy trasie Orzechów - Zgłębocze w odległości około 1 km od jeziora Zagłębocze. Posesja zlokalizowana wśród lasu, z dala od innych gospodarstw, co zapewnia spokój i odpoczynek. Gospodarstwo oferuje całorocznie pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i rodzinne wraz z zapleczem do samodzielnego przygotowania posiłków. Miejsce znajduje się blisko jeziora z wypożyczalnią sprzętu wodnego, możliwość wędkowania, sąsiedztwo szkółki jazdy konnej, możliwość przygotowania posiłków, degustacja przy ognisku (miejsce na ognisko i grill). Dla dzieci na dużym podwórku przed domem bajkowe domki dla lalek, piaskownica i huśtawka.

Kwatera agroturystyczna „Pod Orzechem”

Beata i Marek Świrscy. Pieszowola. Cztery pokoje gościnne (10 miejsc noclegowych), z pokojem dziennym, kuchnią oraz łazienką.

Nadleśnictwo Parczew w Sosnowicy

Trzy w pełni wyposażone pokoje dwuosobowe z łazienkami, telewizorem i radiem zlokalizowane w nowo wybudowanym budynku świetlicy Nadleśnictwa Parczew. Do pokoi przylega przestronna kuchnia wyposażona w niezbędny sprzęt do przyrządzania posiłków. Obiekt położony w bardzo malowniczej okolicy, w sąsiedztwie stawów, jezior i lasów. 60 km od Lublina, 30 km od Łęcznej, 20 km od Parczewa. Nadleśnictwo posiada salę konferencyjno-szkoleniową do 80 osób z zapleczem kuchennym. Istnieje możliwość udostępnienia sprzętu multimedialnego. Dla osób szkolących możliwość noclegu (3 pokoje dwuosobowe, sprzęt RTV, łazienka).

Pola namiotowe nad jeziorem Czarnym

Jezioro Czarne jest nieskażone dobrodziejstwami cywilizacji. Nie ma ośrodków wypoczynkowych, działek letniskowych, punktów sprzedaży i dyskotek. Jest to w pełnym tego słowa znaczeniu jezioro śródleśne. Nadleśnictwo Parczew opiekuje się przepięknym polem namiotowym usytuowanym nad samym jego brzegiem. Latem jest to miejsce wypoczynku i azylu dla całych rodzin. Brak zaplecza turystycznego powoduje, że przyjeżdżają tu ludzie pragnący ciszy i spokoju. Liczne pomosty udostępniane wędkarzom.

Pole namiotowe nad jeziorem Zagłębocze

Pole namiotowe z możliwością korzystania z elektryczności oraz dostępem do WC i natrysków. Amatorów wędkarstwa zaprasza się na atrakcyjne łowiska, znajdujące się na terenie gminy Sosnowica. Są to miejsca, gdzie można miło spędzić czas, również w gronie rodzinnym.

Jezioro Skomelno (Skomielno)

Położone w pobliżu wsi Stary Orzechów, na skraju Lasów Parczewskich. Posiada status obrębu hodowlanego. Pod względem ichtiologicznym jest to jezioro szczupakowo - linowe. Dla amatorów ryb zostały udostępnione liczne pomosty wędkarskie, stanica wędkarska, funkcjonuje wypożyczalnia łodzi, parking.

Jezioro Białe Sosnowickie/ Libiszowskie

Położone w Libiszowie, w dorzeczu Piwonii Północnej, w odległości 2 km na południowy - zachód od Sosnowicy. W jeziorze są wszystkie znane gatunki ryb słodkowodnych występujących na Polesiu, a także amury i tołpygi. Przedsiębiorstwo rybackie „Polesie" udostępnia do wędkowania w okresie od maja do września. Wędkowanie od wschodu do zachodu dwoma wędkami lub spiningiem z brzegu, a w soboty i niedziele także z łodzi.

Przy wykupie pozwolenia należy posiadać ważną kartę wędkarską.